مجله تصویر سفر

موزه گربه ایرانی؛ جایی برای یادگیری و بازی در کنار گربه‌های دوست‌داشتنی

تصویری از سه گربه سفید، خاکستری و یه رنگ دیگه که بر روی یک لانه گربه درحال استراحت کردن هستند و در کنار یکی از گربه ها یک توپ رنگی خاردار وجود دارد. اینجا موزه گربه ایرانی است.

در این مطلب از مجله تراول ایمیج در مورد موزه گربه های ایرانی صحبت می کنیم. اگر مشتاق مطالعه در مورد جاهای دیدنی ایران هستید پیشنهاد میکنم مطالب دیگر وب سایت را نیز مطالعه کنید.

گربه‌های ایرانی، نژاد افسانه‌ای

گربه‌های ایرانی از جمله قدیمی‌ترین نژادهای گربه در جهان هستند که قدمت آن‌ها به بیش از 3500 سال پیش می‌رسد. این گربه‌ها با موهای بلند، چشمان درشت و ابروهای پرپشت خود، از محبوب‌ترین نژادهای گربه در جهان هستند.

گربه‌های ایرانی در ایران از گذشته‌های دور مورد احترام بوده‌اند. در فرهنگ و هنر ایرانی، گربه‌ها نماد خوش‌شانسی و شانس محسوب می‌شوند. به همین دلیل، گربه‌های ایرانی در بسیاری از آثار هنری ایرانی، از جمله نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و ادبیات دیده می‌شوند.

موزه گربه ایرانی، جایی برای آشنایی با گربه‌های ایرانی

موزه گربه ایرانی در تهران، پایتخت ایران، قرار دارد. این موزه که در سال 1399 افتتاح شد، اولین و تنها موزه گربه در ایران است.

موزه گربه ایرانی با هدف آشنایی مردم با تاریخ و فرهنگ گربه‌های ایرانی تاسیس شده است. در این موزه، می‌توانید اطلاعات زیادی در مورد تاریخچه، نژادها، رفتار و خصوصیات گربه‌های ایرانی کسب کنید.

بخش‌های مختلف موزه گربه ایرانی

موزه گربه ایرانی دارای شش بخش اصلی است:

فعالیت‌ها و بازی‌های موزه گربه ایرانی

علاوه بر بازدید از بخش‌های مختلف موزه، می‌توانید در فعالیت‌ها و بازی‌های موزه نیز شرکت کنید. برخی از فعالیت‌ها و بازی‌های موزه گربه ایرانی عبارتند از:

زیر و بم تهران رو تو یک روز در بیار

تهران گردی تراول ایمیج

خروج از نسخه موبایل